بیماری مرغ. عطسه خس خس سینه اسهال

+2 امتیاز
6,218 بازدید
سوال شده اردیبهشت 21, 1396 در تغذیه و بیماری ماکیان زینتی توسط بی نام
با سلام و عرض ادب. من دو عدد مرغ ابریشمی دارم که دوهفته پیش بیمار شدن. عطسه . خس خس سینه، اسهال. برای آنها از داروخانه دامپزشگی اکسی تتراسایکلین و مولتی ویتامین و برم هگزین گرفتم و به انها دادم. خس خس سینه و اسهالشان خوب شد. اما متاسفانه عطسه آنها خوب نشده است. لطفا من را راهنمایی کنید.

1 پاسخ

0 امتیاز
پاسخ داده شده اردیبهشت 21, 1396 توسط پشتیبان بردفا (1,010 امتیاز)
درود بر شما بزرگوار

بیماری برونشیت عفونی طيور نوعی بیماری ویروسی بسیار مسری تنفسی طیور است که مشخصه آن تراكئيت  ، سرفه و عطسه می باشد . این بیماری سبب تلفات و زیان های اقتصادی بالا با تلفات سنگين  ، وزن گیری پائین و کاهش بازده غذایی ، بروز عفونتهای مختلف پیچیده خواهند شد . همچنین علت اصلی افت تولید تخم مرغ و کیفیت آن می باشد .

انتقال سريع این بیماری و وقوع چندگانه سروتیپهای ویروس این بیماری حالت بسیار پیچیده ایی را ایجاد نموده است.

1. ابتدا پرندگان بیمار را از بقیه جدا کرده و به قرنطینه ببرید.

2. نظافت محیط بسیار مهم و ضروری می باشد.

3. حمام آفتاب برای پرندگان بیمار بسیار مفید است.

4. استفاده از پودر بی نظیر Viko Science برای ساخت محلول ضدعفونی کننده و کشنده ویروس. این محلول را ساخته و محیط را اسپری نمایید.

5. استفاده از داروی Vetafarm Amtyl یا Medpet Tylodox مخصوص بیماری های تنفسی. استفاده همزمان Veafarm Amtyl و لینکوپک ، چون مکمل هم هستند بسیار مفید هست.

6. استفاده از یک مکمل کامل شامل انواع ویتامین ها + مواد معدنی + اسیدهای آمینه. پیشنهاد ما به شما AVIGOLD ADVANCE یا Avi Complex Liquid می باشد.

7. یک دوره 5 روزه استفاده از داروی TREKO Liquid.

 

با روش فوق گله شما عاری از بیماری خواهد شد.

 

پایدار و پیروز باشید - پشتیبانی بردفا


دوستان گرامی بردفا ،
در الو بردفا می توانید سوالات و مشکلات خود را در مورد خرید ، فروش ، نگهداری و پرورش انواع حیوانات خانگی و پرندگان زینتی مطرح کنید تا متخصصان مجموعه بردفا و اساتید مجرب ، به سوالات شما پاسخ دهند.
هدف ما از ایجاد این بخش ارتقاء سطح دانش و انتقال تجربه ها بین دوستداران ، علاقمندان و پرورش دهندگان حیوانات خانگی ، حیوانات اهلی و پرندگان زینتی و مزرعه ای می باشد.
امیدواریم بخش پرسش و پاسخ بردفا برای همه عزیزان مفید واقع شود.

آمار بازدید بردفا
...