در خرید عروس هلندی باید به چه نکاتی توجه کنم؟

+3 امتیاز
68 بازدید
سوال شده اردیبهشت 19, 1396 در مطالب متفرقه طوطی ها توسط رضایی از قم
با سلام خدمت اساتید محترم و با تشکر از بردفای عزیز که محیط پرسش و پاسخ رو راه اندازی کرده تا ما تازه کارها بتونیم از تجربیات دیگران استفاده کنیم.

چند وقتی هست که میخوام عروس هلندی بخرم ، خیلی علاقمندم به عروس هلندی. میخواستم بدونم هنگام خرید باید به چه نکاتی توجه کنم که یک پرنده سالم و شاداب نصیبم بشه و ازش لذت ببرم.

با تشکر از بردفا و همه دوستان بردفایی عزیز.

1 پاسخ

0 امتیاز
پاسخ داده شده اردیبهشت 19, 1396 توسط پشتیبان بردفا (1,010 امتیاز)
درود بر شما بزرگوار ، امیدوارم مطالب براتون مفید واقع بشه.

در هنگام خرید عروس هلندی به نکات زیر دقت بفرمایید تا یک طوطی سالم و شاداب داشته باشید :

الف . در ابتدا که وارد مراکز فروش پرندگان شدین ، در مقابل قفس عروس ها با فاصله حدود یک الی یک و نیم متر ایستاده و همه قفس ها رو تحت نظر بگیرید. معمولاً عروس هلندی های خوب و سالم تحرک بیشتری داشته و بیشتر پرواز می کنن و همچنین یکی از عادات عروس ها این هست که خودشون رو با آواز سرگرم میکنن.

ب . بعد از اینکه کاملاً عروس ها رو تحت نظر گرفتین ، به عروس هلندی که انتخاب کردین نزدیک بشین و مواردی که در ادامه گفته میشه رو چک کنید :

1. سوراخ های بینی باید کاملاً باز باشد ، بینی نباید کبود یا قرمز غیر عادی باشد ، بینی نباید تر باشد و صدا بدهد!

2. چشم ها نباید جراحتی داشته باشد ، نباید قرمز رنگ باشد ، عفونت و قی نداشته باشد. چشم ها باید کاملاً شفاف و تمیز باشد.

3. منقار عروس هلندی باید سالم و بدون ترک و یکدست باشد.

4. عروس انتخابی شما نباید عطسه کند و تنفس صدادار داشته باشد.

5. وضعیت پرها باید کامل باشد ، لخت نباشد یا قسمتی از پر ریخته نشده باشد ، همچنین نباید خود را بخاراند و پرها نباید خونی باشد.

6. پاهای پرنده باید به رنگ صورتی ( در پرنده های مسن تر صورتی تیره ) و تمیز باشد و سفیدک قارچ و خونمردگی و حالات غیر عادی نداشته باشد ، تمام انگشتان و ناخن همه انگشت ها باید شالم باشد و پرنده نباید بلنگد!

7. کاملاً دقت کنید که عروس هلندی مدنظر شما نباید گوشه نشین باشد و باید خوش خوراک باشد و در جمع عروس ها خوب غذا بخورد.

8. عروس با نزدیک شدن شما باید عکس العمل نشان دهد.

9. نکته مهم فضله پرنده هست که نباید آبکی و سبز تیره و حالات غیر طبیعی داشته باشد که فضله پرنده خودش یک بحث مفصل دارد که به امید خدا در آینده مقاله ای در این مورد گذاشته میشود.

 

موارد ذکر شده در بالا رو دقیقاً چک کنید ، از صاحب فروشگاه یا افرادیکه در فروشگاه برای خرید آمده اند خجالت نکشید! شما قراره یک پرنده خوب و سالم بخرید و به ازای پرنده وجه بپردازید. پس کاملاً دقت کنید تا صاحب طوطی عروس سالم و شاداب شوید.

 

پایدار و پیروز باشید - پشتیبانی بردفا


دوستان گرامی بردفا ،
در الو بردفا می توانید سوالات و مشکلات خود را در مورد خرید ، فروش ، نگهداری و پرورش انواع حیوانات خانگی و پرندگان زینتی مطرح کنید تا متخصصان مجموعه بردفا و اساتید مجرب ، به سوالات شما پاسخ دهند.
هدف ما از ایجاد این بخش ارتقاء سطح دانش و انتقال تجربه ها بین دوستداران ، علاقمندان و پرورش دهندگان حیوانات خانگی ، حیوانات اهلی و پرندگان زینتی و مزرعه ای می باشد.
امیدواریم بخش پرسش و پاسخ بردفا برای همه عزیزان مفید واقع شود.

آمار بازدید بردفا
...