غذای بلبل هزار دستان حدود 15 تا 20 روزه

0 امتیاز
567 بازدید
سوال شده اردیبهشت 22, 1396 در تغذیه و بیماری گنجشک سانان توسط بی نام
با سلام . غذای بلبل هزار دستان حدود 20 روزه هست که دون پارس نمیخوره لطفا راهنمایی بفرمایید چی بهش بدم و چیکارکنم البته مورچه دادم گوشت بدون چربی هم دادم ولی از دیروز که تحویل گرفتم 3 تاشون مرده و دوتا دارم با سپاس از شما

1 پاسخ

0 امتیاز
پاسخ داده شده اردیبهشت 23, 1396 توسط پشتیبان بردفا (1,010 امتیاز)
درود بر شما

 

در مورد تغذیه بلبل هزاردستان:

این پرنده در طبیعت از حشرات،نرم تنان و میوه هایی همچون توت تغذیه میکند.

جهت تغذیه این پرنده در قفس می بایست از مخلوطی از دانه پارس و گوشت نرم بدون چربی و مواد گیاهی استفاده نمود. و البته اگر دسترسی به حشرات میسر باشد بهتر است حشرات را جهت تغذیه در اختیار پرنده قرار داد .

از میوه ها نیز در تغذیه پرنده می توان استفاده کرد و از جمله میوه هایی که در تغذیه پرنده به کار برده می شود می توان به انگور ، سیب ، تمشک و توت درختی و حتی سنجد اشاره کرد .

استفاده از سبزیجات، کاهو، هویج و فلفل دلمه ای نیز در حد بسیار کم برای تغذیه هزار دستان مناسب است .

از جمله مواد غذایی تقویتی برای بلبل تهیه مخلوطی از دانه پارس، آرد نخودچی، توت خشک، فندق و بادام است که با یکدیگر آسیاب نموده و با مقداری کم تخم مرغ رنده شده مخلوط میشود و سپس با قدری آب مخلوط بدست آمده را مرطوب نموده و به شکل گلوله های کوچک در می آورند تا غذای مقوی برای بلبل بدست آید.

در صورتیکه جوجه بلبل صید شود با توجه سن جوجه از او در قفس با توجه به مراتب مندرج در ذیل نگهداری میشود :

چنانچه سن جوجه کمتر از ۲۰ روز باشد میباید تا مادامیکه جوجه بتواند مستقل تغذیه کند، روزانه به دفعات ( ۱۵ تا ۲۰ نوبت ) دانه پارس و همچنین گوشت خام بدون چربی و چرخکرده یا کوبیده شده را بصورت گلوله های کوچک در آورده و با آب خیس نموده وداخل دهان جوجه بلبل میگذارند.
چنانچه جوجه در حدود یک ماهه یا بیشتر باشد می توان گوشت خام چرخ کرده و بدون چربی را به صورت گلوله های کوچک در ظرف مناسب قرار داد تا جوجه از تغذیه کند.

همچنین دانه پارس را قدری خیس نموده و بصورت دایم در دسترس جوجه ها قرار می دهند.

 

پایدار و پیروز باشید - پشتیبانی بردفا


دوستان گرامی بردفا ،
در الو بردفا می توانید سوالات و مشکلات خود را در مورد خرید ، فروش ، نگهداری و پرورش انواع حیوانات خانگی و پرندگان زینتی مطرح کنید تا متخصصان مجموعه بردفا و اساتید مجرب ، به سوالات شما پاسخ دهند.
هدف ما از ایجاد این بخش ارتقاء سطح دانش و انتقال تجربه ها بین دوستداران ، علاقمندان و پرورش دهندگان حیوانات خانگی ، حیوانات اهلی و پرندگان زینتی و مزرعه ای می باشد.
امیدواریم بخش پرسش و پاسخ بردفا برای همه عزیزان مفید واقع شود.

آمار بازدید بردفا
...