برای پیشگیری از ورم روده در قناری باید چیکار کنیم؟

0 امتیاز
121 بازدید
سوال شده اردیبهشت 19, 1396 در تغذیه و بیماری گنجشک سانان توسط یاسر مددیان (300 امتیاز)
سلام به همه دوستان

من خیلی وقته مشکل ورم روده در پرنده هام دارم. از دارو برای درمان استفاده میکنم ، می خوام بدونم برای پیشگیری از این موضوع باید چیکار کنم که اینقدر آنتی بیوتیک به قناری هام ندم.

با تشکر از الو بردفا

1 پاسخ

0 امتیاز
پاسخ داده شده اردیبهشت 19, 1396 توسط پشتیبان بردفا (1,010 امتیاز)
درود بر شما بزرگوار

رگ سیاه یا ورم روده Atoxoplasmosis نام دارد و نوعی بیماری انگلی می باشد که در روده پرنده مستقر می‌شود.

گاهی اوقات مشاهده می کنیم که در شکم پرنده رگ سیاه کمرنگی وجود دارد که این خود نشانه شروع این بیماری می باشد و در اولین فرصت با ضعیف شدن سیستم ایمنی پرنده و تغییر رژیم غذایی ناگهانی، و یا رژیم غذایی غلط شدت بیماری بیشتر می‌شود.

برخی علائم بالینی : اسهال ، لاغری ، بی اشتهایی ، افسردگی ، پرهای ژولیده ، از دست دادن کنترل عضلات ، ورم کبد.

بهترین روش  "پیشگیری " می باشد ، پرورش دهنده های محترم نباید اجازه دهند که این بیماری به سراغ پرندگان بیاید. زیرا پیشگیری بسیار آسان می باشد و با رعایت چند نکته می توان از بروز این بیماری پیشگیری کرد.

چطور پیشگیری کنیم ؟

برای پیشگیری از بیماری معروف ورم روده ، نکته های زیر را رعایت کنید تا از شر این بیماری خلاص شوید :

1. نظافت و ضد عفونی کامل محیط به صورت مدون.

2.  تغذیه با دان های سالم. مراقب باشیم که دان مانده به پرنده ها ندهیم. مراقب باشیم غذای تخم مرغی فاسد نباشد. هیچوقت غذای تخم مرغی مانده در یخچال را به پرنده ها ندهید همچنین نهایتاً 4 ساعت غذای تخم مرغی در قفس پرنده باشد.

3. آب سالم و پاکیزه به پرنده ها بدهید ، هر روز آب را عوض کنید ، همچنین سعی کنید آب را یک ساعت در فضای آزاد بگذارید تا کلر و گازهای آب آزاد شوند.

4. نکته بسیار مهم و حیاتی : استفاده مرتب از پروبیوتیک و سرکه سیب است ، پرو بیوتیک و سرکه سیب از رشد و تکثیر این انگل ها و بوجود آمدن بیماری رگ سیاه جلوگیری کامل می کنند. همیشه در رژیم غذایی پرندگان در اسارت ( قفسی ) هفته ای چند روز را به پروبیوتیک و سرکه سیب اختصاص دهید.

 

امیدواریم مطلب مفید واقع شود.

 

پایدار و پیروز باشید - پشتیبانی بردفا


دوستان گرامی بردفا ،
در الو بردفا می توانید سوالات و مشکلات خود را در مورد خرید ، فروش ، نگهداری و پرورش انواع حیوانات خانگی و پرندگان زینتی مطرح کنید تا متخصصان مجموعه بردفا و اساتید مجرب ، به سوالات شما پاسخ دهند.
هدف ما از ایجاد این بخش ارتقاء سطح دانش و انتقال تجربه ها بین دوستداران ، علاقمندان و پرورش دهندگان حیوانات خانگی ، حیوانات اهلی و پرندگان زینتی و مزرعه ای می باشد.
امیدواریم بخش پرسش و پاسخ بردفا برای همه عزیزان مفید واقع شود.

آمار بازدید بردفا
...