بیماری مرغ خانگی

0 امتیاز
135 بازدید
سوال شده خرداد 12, 1396 در تغذیه و بیماری طیور توسط پویا
نمایش از نو خرداد 13, 1396 توسط admin
باعرض سلام و ادب.

حدود ۲ هفته قبل یکی از مرغ های باغچه دچار ورم صورت،آبریزش چشم و بینی،کم اشتهایی و ایجاد صدایی شبیه جیغ بلند ناشی از مشکل تنفسی(شاید وجود خلط غلیظ) گردید.داروی تتراسیکلین در درمان بی اثر بود ولی قرص تیلودوکس ورم را برطرف و آبریزش را کم کرده است.خلط غلیظ ، صدای غلغل گلو ،جیغ و سختی تنفس همچنان ادامه دارد.چند روزی است دارویی به جز ویتالین مصرف نمی کند.

از راهنمایی شما تشکر می کنم.

1 پاسخ

0 امتیاز
پاسخ داده شده خرداد 13, 1396 توسط پشتیبان بردفا (1,010 امتیاز)
درود بر شما

آیا مرغ حالت دل دل زدن ( تنفس سریع و قطعه قطعه ) دارد؟

تایلوداکس برای بیماری های تنفسی عالی هست. لطفاً به سوال بالا پاسخ دهید.

 

پیروز باشید - پشتیبانی بردفا
دارای دیدگاه خرداد 13, 1396 توسط بی نام
با درود و تشکر.
خیر. تنفس سریع دیده نمی شود.درحال حاضر تنفس تاحدی  با دهان بوده،آبریزش رقیق چشم،کمی ترس و انزوا درغذاخوردن در جمع وگاهی جیغ دیده می شود.این وضعیت در یک هفته گذشته تثبیت شده است.

درضمن مرغی دیگر به تازگی دچار ورم و کمی زخم اطراف و درون مقعدشده است.ظاهرا دچار انسداد نیست.در گذشته مرغی دیگر به علت ورم و بیرون زدگی مقعد تلف گردید.
باسپاس.


دوستان گرامی بردفا ،
در الو بردفا می توانید سوالات و مشکلات خود را در مورد خرید ، فروش ، نگهداری و پرورش انواع حیوانات خانگی و پرندگان زینتی مطرح کنید تا متخصصان مجموعه بردفا و اساتید مجرب ، به سوالات شما پاسخ دهند.
هدف ما از ایجاد این بخش ارتقاء سطح دانش و انتقال تجربه ها بین دوستداران ، علاقمندان و پرورش دهندگان حیوانات خانگی ، حیوانات اهلی و پرندگان زینتی و مزرعه ای می باشد.
امیدواریم بخش پرسش و پاسخ بردفا برای همه عزیزان مفید واقع شود.

آمار بازدید بردفا
...