مریضی عروس هلندی

+2 امتیاز
57 بازدید
سوال شده اردیبهشت 21, 1396 در تغذیه و بیماری طوطی ها توسط مرتضی
سلام وقت بخیر من یه جفت عروس هلندی لوتینو دارم که تقریبا ۲ماه هست که خریدم و قبل از اینکه بخرم خونه کسی که ازش خریدم خودم شاهد بودم که درعرض ۴ماه ۲سری و هرسری هم ۴تا تخم گذاشته و جوجه هارو بزرگ کرده بود اما ازوقتی که من خریدم اصلا جفت خوردنشون ندیدم و الان چند روز که ماده خیلی ضعیف شده و سینه اش کارتی شده بردم یه جانشون دادم گفت که فضله خودش خورده مریض شده ودرضمن من این عروسهارو با قفس ولونه خودشون گرفتم و جابجا نکردم الانم نمیدونم چی باید بهشون بدم تا خوب بشه فقط چند روزی قطره آ د س بهشون دادم اما بازم همون جوریه ازشما خواهش میکنم اگه امکان داره راهنماییم کنید تا این عروسها تلف نشند.از همکاری شما کمال تشکر را دارم

1 پاسخ

0 امتیاز
پاسخ داده شده اردیبهشت 21, 1396 توسط پشتیبان بردفا (1,010 امتیاز)

درود بر شما بزرگوار

در مورد قسمت اول سوالتون :

سلام وقت بخیر من یه جفت عروس هلندی لوتینو دارم که تقریبا ۲ماه هست که خریدم و قبل از اینکه بخرم خونه کسی که ازش خریدم خودم شاهد بودم که درعرض ۴ماه ۲سری و هرسری هم ۴تا تخم گذاشته و جوجه هارو بزرگ کرده بود اما ازوقتی که من خریدم اصلا جفت خوردنشون ندیدم

یکی از مشکلات طبیعی که در جابجایی پرنده های زینتی با آن برخورد میکنیم عقب افتادن تخمگذاری پرنده هست. در بسیاری از موارد مشاهده شده پرنده های قفسی پس از خرید و جابجایی به محل جدید تا چندین ماه تخمگذاری نمی کنند و این به دلیل عدم خو گرفتن با محیط جدید ، وجود استرس محیطی ، قبول نکردن لانه ، قفس کوچک و خیلی موارد دیگر می باشد. برای رفع این مشکل با تغییر تغذیه عروس ها ، استفاده از مکمل های مناسب و استفاده از روش های اصولی ، میتوان مشکل را حل کرد و زمان تخمگذاری رو جلو انداخت.

بردفا پکیجی دارد که با استفاده از نسخه مخصوصی طی حدود یک ماه نتیجه مثبت بگیرید. در صورت نیاز می توانید با آی دی تلگرام @birdfaSupport از طریق تلگرام تماس بگیرید.

 

بخش دوم سوال شما :

الان چند روز که ماده خیلی ضعیف شده و سینه اش کارتی شده بردم یه جانشون دادم گفت که فضله خودش خورده مریض شده ودرضمن من این عروسهارو با قفس ولونه خودشون گرفتم و جابجا نکردم الانم نمیدونم چی باید بهشون بدم تا خوب بشه فقط چند روزی قطره آ د س بهشون دادم اما بازم همون جوریه ازشما خواهش میکنم اگه امکان داره راهنماییم کنید تا این عروسها تلف نشند.

در این مورد نمیشه صددرصد گفت که پرنده فضله خواری کرده و مریض شده. استرس ناشی ناشی از جابجایی باعث کاهش قدرت سیستم دفاعی پرنده میشه و مستعد بیماری میشن. گاهی اوقات هم بیماری انگل مسافرتی به سراغشون میاد و این حالات پیش میاد. باز هم دقیقاً نمیشه گفت چه اتفاقی افتاده اما بهترین تست آنتی‌ بیوگرام که دقیقاً مشکل پرنده و نوع آنتی بیوتیک مشخص میشه. اما چون هزینه بر هست کمتر سراغش میرن.

شما لطف کنید فیلمی از پرنده هاتون و مخصوصاً پرنده ماده که بیمار هست و همچنین چند عکس از فضله تازه و فیلم از فضله تازه ( عکس از نزدیک ) برای آی دی @birdfaSupport ارسال کنید ، تا با بررسی کارشناسان بردفا نوع بیماری و روش درمان خدمتتون اعلام بشه.

 

پایدار و پیروز باشید - پشتیبانی بردفا


دوستان گرامی بردفا ،
در الو بردفا می توانید سوالات و مشکلات خود را در مورد خرید ، فروش ، نگهداری و پرورش انواع حیوانات خانگی و پرندگان زینتی مطرح کنید تا متخصصان مجموعه بردفا و اساتید مجرب ، به سوالات شما پاسخ دهند.
هدف ما از ایجاد این بخش ارتقاء سطح دانش و انتقال تجربه ها بین دوستداران ، علاقمندان و پرورش دهندگان حیوانات خانگی ، حیوانات اهلی و پرندگان زینتی و مزرعه ای می باشد.
امیدواریم بخش پرسش و پاسخ بردفا برای همه عزیزان مفید واقع شود.

آمار بازدید بردفا
...